Hledat
košík 0
Filtraci odpovídá 3 položek.
zrušit filtraci
Cenové rozpětí
P

Nejsnadnější způsob čištění komínů

Chemické čištění komínů - nejsnadnější způsob, jak udržet komín v čistém stavu

Čističe komínů pro zařízení na spalování dřeva, uhlí .... nejsnadnější způsob jak udržet komín v čistém stavu. Chemické čističe se používají pro kamna, krbová kamna, kotle, otevřené krby a podobně. Doporučujeme ekonomickou variantu: čistící prášek

Saze, pevné a plynné složky, společně s vodní párou představují nebezpečí usazenin v komínech při topení dřevem a uhlím. HANSA EFFECTIVE SOOT REMOVER se skládá ze speciální směsi krystalů, které mají urychlující účinek na chemické procesy při rozkládání usazenin ve spalinových cestách. Uvolněná plynná složky zruší vazby v nánosech a poškodí jejich strukturu. Zůstanou jen křehké zbytky, které postupně odpadávají. Ty které spadnou zpět do ohniště, tak shoří, ostatní najdete ve vybíracím otvoru komína. Výsledkem je zvýšená účinnost Vašeho krbu a nebo kamen, konstatní tah komína, snížená spotřeba paliva, zvýšená životnost spalinové cesty a topeniště, zvýšení bezpečnosti celého zařízení.

Jedno balení čistícího prášku postačí pro vaše kamna, a nebo kotel na celou topnou sezónu.

Čistící poleno uvolní saze a dehet i v silně znečištěném komínu. 

 

URČENÍ: Je určen k údržbě současných moderních komínů a kouřovodů. Katalyticky působí na proces spalování / hoření dříví, zmenšuje vyvíjení sazí a dehtu. Saze a a dehet nashromážděné v komíně se proměňují v lehce se čisticí sloučeninu. 


Živý oheň doma pomáhá k vytvoření tepla a pohodlí. Jenomže v krbu nebo kamnech oheň nebývá vždycky pěkný a plameny v komíně mohou být i nebezpečné. Při spalování dřeva se vytváří tuhé znečisťující látky a proto se při stálém používání komínu pokrývají jeho vnitřní stěny nánosem. Tímto se zhoršuje tah komína, a může dojít k vyhoření komína – sazí. 

Čistič komínu – to je účinná, rychlá a neškodlivá možnost udržet komín v čistém stavu. Je i vynikající alternativou pro mechanické čištění. Čistič je směs speciálních krystalů, které při hoření vytváří aktivní látky, které pokrývají v komíně plochy shromážděných sazí, dehtu a jiných nebezpečných látek. Nános se pokrývá aktivní látkou, nahřívá se, vysychá a křehne. Postupně po ztrátě vlhkosti se uvolní a opadá. Odstranění nebezpečných látek probíhá ve dvou fázích, a to hned při aplikaci odchází částice spolu s kouřem a odsypávají se. Další fáze probíhá během dalšího zatopení v krbu, nebo kamnech. Tato procedura trvá při aktivním používání komína až několik týdnů, kdy množství nebezpečných látek v komínu podstatně klesá , a tím také významně klesá možnost vyhoření komínu.
 
Komín používaného krbu se pokrývá sazemi a dehtem a vrstvou dalších škodlivých nánosů.
 
 
Čistič komínů vrstvu těchto škodlivých látek pokrývá aktivními komponenty.
 
 
 
Vrstva pokrytých aktivních látek vysychá, křehne a opadá.
 
Aktivní účinek čističe komínů trvá několik dnů. U polena týdnů.
 
Kontaktujte nás
Skoták
Jan Skoták
obchod, náhradní díly
+420 739 204 494
Kateřina Bušová
kamnářka, partneři Profikrby,obchod KOBOK
+420 721 294 124
Pořízka
Jaroslav Pořízka
expedice, sklad
+420 733 644 470
Hlávka
Josef Hlávka
technické informace, náhradní díly, servis
+420 516 410 252
Kde nás najdete
Profikrby s.r.o., Blansko 2506 , 678 01, Blansko
IČ: 27 72 15 74
DIČ: CZ 27 72 15 74
Obchod: +420 516 410 252
Zákaznická podpora: servis@profikrby.cz
Provozní doba: Po - Pá 7:00 - 16:00
  Přestávka 12:15 - 13:00

Členství, certifikáty, oprávnění

 

ČLEN

CECHU KAMNÁŘŮ

ČESKÉ

REPUBLIKY

   

 

 
 
 

 Certifikované servisní a obchodní středisko

KOBOK v ČR

 

 

Certifikované servisní středisko Thorma

obchod, servis, náhradní díly  

 

Vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Profikrby s.r.o. je podporováno v rámci projektu CZ.1.04/1.1.02/94.01099